אוטובוסים והסעות

אתר HotCar נועד לאפשר לך לבצע "סקר שוק" בין חברות הסעה שונות באופן הנוח ביותר.
פשוט וקל, ממלאים טופס אחד בלבד!
ומספר חברות הסעה חוזרות אליך באופן ישיר
פרטים אישיים
שם פרטי : *
שם משפחה :  *
טלפון :
*
דואר אלקטרוני :  
סטטוס: *
פרטים על שירות ההסעה המבוקש
תדירות ההסעות: *
מס' נוסעים מוערך: *
נק' יעד התחלתית: *
נק' יעד מרכזית : *
שעת איסוף משוערת :
:
 
שעת חזרה משוערת :
:
 
מועד ההסעה:
*
הערות :  
את הטופס הפנו לחברות ההסעה הבאות
אוטובוס תירותי
זהו אוטובוס "5 כוכבים" הכולל מושבי בד מוגבהים (צריך לעלות מספר מדרגות בשביל להגיע אל תא הנוסעים) ותוספות כגון מיזוג אוויר אישי וטלוויזיה. בחלק התחתון של האוטובוס נמצא תא המטען שבו נישאים התיקים והמזוודות של הנוסעים. אוטובוסים מסוג זה נחלקים לשני סוגים עיקריים. אוטובוס בין עירוני לשירות בתחבורה ציבורית ואוטובוס תיירותי מובהק. אין הרבה הבדלים ממשיים בין שני הסוגים פרט להבדלי תקינה מסוימים (מיקום הדלת האחורית, גובה הנהג ביחס לנוסעים). אוטובוסים בין עירוניים\תיירותיים הם עיקר האוטובוסים הפועלים בארץ ומגיעים מהרבה חברות שונות.
מיניבוסים
מיניבוסים מאפשרים הסעות של עד 20 אנשים, יתרונו של המיניבוס הוא בראש ובראשונה הוא מחירו אשר זול בהרבה מאוטובוס. יתרון נוסף שיש להסעות במיניבוס הוא הרגשת הביתיות, כל חברי הקבוצה קרובים אחד אל השני ויכולים לנהל שיחות באין מפריע, הנוסעים אינם מרגישים כי הם "נעלמים" בחלל המיניבוס. חסרונם העיקרי של המיניבוסים הוא תא המטען, מיניבוס אינו מכיל תא מטען ולכן במקרים של מטען כבד נאלץ להתסדר איתו בתוך שטח המיניבוס. חזרה לדף הבית
לחץ כאן להצעה לעסקת : ליסינג לעסקים | ליסינג לפרטיים | ביטוח רכב | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל | הסבה לגז | ליסינג למשאיות | אוטובוסים והסעות | ליסינג תפעולי |השכרת רכב | ביטוח מקיף |
למידע נוסף בתחום ההסעות ואוטובוסים : וויקיפדיה – אוטובוסים בטרם -בטיחות בהסעות לוחות זמנים ומסלולים
 הסעות ואוטובוסים - מאמר מרכזי
 

הסעות - כיצד לבחור חברת הסעות אמינה 

מאת: Dor Gefen

יוצאים לטיול, נוסעים לחתונה, נוסעים לנתב"ג או סתם צריכים הסעה למקום מסויים?
בשנים האחרונות סובל תחום ההסעות מתופעה של נהגים "פיראטיים" כלומר נהגים אשר אינם רשומים במשרד נסיעות מסודר, אינם בעלי רישיון הסעה ואינם מקפידים על חוקי התחבורה וכבר קרה יותר מפעם אחת שנפתסו נהגים כאלה מסיעים 20 ילדים ויותר ברכבים שמיועדים ל 11 נוסעים.
מאמר זה מביא ליפניכם מספר עצות לפני שאתם בוחרים את חברת ההסעה בה אתם נוסעים, דבר שיכול להשפיע על כל חווית הטיול או הנסיעה.

1. לוודא שהחברה בעלת רישיון הסעות - לפי חוקי משרד התחבורה כל חברה או רכב חייבים להיות בעלי רישיון להפעלת חברת הסעות או רשומים במשרד בעל רישיון כזה.

2. אישור קצין בטיחות - חוקי משרד התחבורה מחייבים כי כל רכב העוסק בהסעות חייב לעבור בדיקה חודשית ע"י קצין בטיחות מוסמך. רכב שלא עבר בדיקה חודשית אינו רשאי להסיע נוסעים.

3. סוג וגיל הרכב - יש לוודא כי הרכב בו אתם נוסעים הינו משנתון חדש (עדיף 2000 ומעלה), בנוסף יש לוודא שהרכב בעל מזגן תקין וכי קיימים חגורות בטיחות בכל המושבים.

4. הנהג - במקרים של הסעת תלמידים או במקרים של הסעת ילדים יש לוודא כי הנהג עבר קורסים והשתלמויות בנושא, בנוסף יש לוודא כי אין לנהג עבר פלילי. בנוסף יש לוודא כי הנהג אינו נוהג ברכב יותר מ 12 שעות ביממה (חוק משרד התחבורה).

5. רכב מתאים - לוודא שברשות החברה רכב המתאים למטרת הנסיעה, מספר המושבים ברכב, תא מטען גדול מספיק, מערכת כריזה במקרה הצורך.

6. מוניטין - עדיף לבחור בחברת הסעות בעלת מספר שנות ניסיון בתחום ובעלת ציי רכבים גדול, דבר זה יאפשר עמידה בלוחות זמנים ומתן שירותי גם במקרים של תקלה ברכב.

שירות ההסעות בארץ נמצאים כיום בתקופה של חוסר וודאות.
קיימים המון נהגים וחברות שפועלות ללא אישורים ופיקוח של משרד התחבורה, רכבים רבים אינם עומדים בדרישות ונהגים רבים נוהגים שברשותם גיליון עברות רחב במיוחד, דבר הגורר הנוסעים למצב של סכנת חיים. לכן בתחום כ"כ מסוכן ומכריע אנא הקדישו תשומת לב רבה יותר בעט הבחירה הבאה של חברת ההסעות שלכם.

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי

פרטים אודות מחבר המאמר:

הסעות - דור הסעות, הסעות לכל חלקי הארץ