עמוד הבית     ëúáåú     לוח רכב     מאמרים     ליסינג לעסקים     ליסינג לפרטיים     השכרת רכב בחו"ל     הלוואה לרכב חדש     השכרת רכב בארץ     הצעות ביטוח     הסבה לגז           ליסינג למשאיות     אוטובוסים והסעות     ליסינג לחברות גדולות     מכרזים להשכרת רכב  
דף הבית - מאמרים מקצועיים - מאמרי ביטוח רכב - לא היו בטריות בשלט? לא תפוצה ע"י חברות ביטוח הרכב
 
 
לא היו בטריות בשלט? לא תפוצה ע"י חברות ביטוח הרכב

מאת שרון ברודצקי

לפני מספר חודשים באישון לילה נגנבה ממני מכוניתי אשר חנתה ברחוב ליד ביתי.
עוגמת הנפש הייתה כפולה שכן בנוסף לרכב עצמו היו בתא המטען שלי חפצים יקרי ערך שטרם פרקתי  בשל מעבר דירה.
ביליתי את הבוקר בתחנת המשטרה באזור מגורי בניסיון להגיש תלונה. שאלתי את השוטר אשר גבה ממני עדות האם הוא יכול לנחש את שיטת הגניבה, והוא חייך והשיב לי כי כיום לא משנה כמה אמצעי מיגון אפעיל, השיטות מתוחכמות כ"כ ובסה"כ מאטות את זמן הגניבה מדקה לשתיים, כמו כן הוא ציין בפני כי במקרים רבים גנבי הרכב פשוט גוררים את הרכב ובכך נחסכות מהם פעולות ההתגברות על מנגנוני ההרתעה.
יצרתי קשר עם חברת הביטוח שלי ואילו הם שלחו לי מטעמם חוקר. הגיע אדם חמור סבר מצויד בבלוק כתיבה ועיפרון והחל לתחקר אותי כשהוא חמוש באין ספור שאלות חודרניות ומלאות ניואנסים.
לאחר שסיים לשאול את השאלות הוא ביקש ממני את  מפתחות המכונית ואת שני מכשירי השלט הרחוק שלה. החוקר לחץ בנוכחותי על אחד השלטים כשהוא מציין את עובדת אי הידלקותה של נורית האינדיקציה, המעידה על תקינות המכשיר.
הסברתי לו כי הנורית אינה עובדת מזה זמן רב וכי לא ראיתי צורך לתקנה בפרט  שאין דרך לתקנה אלא לרכוש מכשיר חדש במחיר גבוה במיוחד.
מפתחות הרכב שלי בצירוף שני השלטים הרחוקים ומכשיר האימובילייזר נלקחו ממני לבדיקה ומחברת הביטוח נמסר לי כי הגיעו למסקנה כי אמצעי מיגון הרכב לא פעלו כהלכה בליל הגניבה ועל כן לא אזכה לפיצוי.
זכותה של חברת הביטוח לדרוש אמצעי מיגון. אולם דרישות המיגון לא נועדו להיות תנאי פורמאלי שאי קיומו שולל אוטומטית את הכיסוי הביטוחי.
כדי שחברת הביטוח תצא פטורה, אין די בכך שתוכיח כי המבוטח לא הפעיל את אמצעי המיגון. על חברת הביטוח להוכיח כי הפעלת אמצעי המיגון, אכן הייתה מונעת את הגניבה.
ואני שואלת אתכם , כיצד ייתכן כי למרות ההבנה כי גניבה יכולה להתרחש באין ספור שיטות מתוחכמות שאחת מהן היא גאונית בפשטותה, ואני מתכוונת לגרירה, לא אפוצה ע"י חברת הביטוח בשל שלט שאינו תקין?
שיטות המיגון אינן יעילות במאת האחוזים וזו עובדה שידועה לכולם.  בכל זאת מתייחסות אליהם חברות הביטוח כאמצעי מניעה יעילים באופן חד משמעי.
אמצעי המיגון הוא פרי פיתוחים של חברות פרטיות בעלות אינטרסים כלכליים ברורים,  אך אנו הצרכנים לא זוכים לקבל מהן עדכונים בהתאם לשיטות הגניבה המשתנות.
הדבר דומה לרכישת תוכנת אנטי וירוס עבור מחשבים, כידוע אם לא נבצע מדי מספר שבועות עדכון של התכנה ניקח בחשבון כי אנו איננו מוגנים בצורה יעילה.
כמו כן לא יעלה בדעתנו לבטח רכב משנת יצור מוקדמת בכל אמצעי המיגון החדשים ביותר בשוק שאף הם אינם מבטיחים לנו חסינות מוחלטת בפני גניבות. חשוב לבדוק את סוגיית אמצעי המיגון בעת רכישת הפוליסה המקיפה לרכב,  ולנסות ולהסדיר בה עיקרי דברים אשר ימנעו מאיתנו עוגמת נפש מיותרת.

לחץ לכניסה לקורסים קורסים בתחום הנהיגה והרכב    

לעמוד הבית: ליסינג

 

 

 
 

 
רשימת המאמרים מלאה (השכרת רכב בחו"ל, ליסינג, השכרה, ביטוח רכב, הנעה בגז, ליסינג תפעולי)
 
תגובות
 
אודותינו  |  ליסינג תפעולי  |  ליסינג מימוני  |  מכרזי ליסינג  |  ליסינג לחברות  |  מבצעי ליסינג  |  מכרזים להשכרת רכב  |  מבצעי השכרת רכב  | 
צרו קשר  |  ביטוח רכב |  ביטוח רכב  |  ביטוח בריאות  |  כניסה לסוכנים
האתר הוקם ע"י חברת - לידר יזמות ושיווק באינטרנט
חברת לידר (הוטקאר), בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה טלפון: 077-5501133 פקס: 153-4-6323192 מייל leader@leaderltd.co.il