עמוד הבית     ëúáåú     לוח רכב     מאמרים     ליסינג לעסקים     ליסינג לפרטיים     השכרת רכב בחו"ל     הלוואה לרכב חדש     השכרת רכב בארץ     הצעות ביטוח     הסבה לגז           ליסינג למשאיות     אוטובוסים והסעות     ליסינג לחברות גדולות     מכרזים להשכרת רכב  
דף הבית - מאמרים מקצועיים - מאמרי השכרת רכב - רכשתם רכב יד שנייה וגיליתם כי נגנב מחברת השכרה
 
 
רכשתם רכב יד שנייה וגיליתם כי נגנב מחברת השכרה

כאשר אנו קונים מכונית יד שנייה , אנו עורכים לה  בדיקות תקינות ומתמקחים על המחיר. כל זאת טוב ויפה, אבל מה בדבר מקרים בהם נוכלים שוכרים או חוכרים רכבים מחברות השכרת רכב וליסינג ולאחר מכם מוכרים לכם הקונים התמימים את הרכבים הללו??

ובכן מדובר בשיטת עקיצה שמפילה בפח קונים תמימים. טריק של חברות השכרת רכב. הקונים מגלית את התרמית רק בדיעבד, לאחר כמובן שסיימו לשלם עבור הרכב.

על- פי רוב הקונים התמימים מגלים זאת בבדיקות שגרתיות שהמשטרה עורכת בדרכים. הנהגים עוצרים בצד הדרך ומתבשרים כי הם נוהגים ברכב גנוב מליסינג... ורכבם מוחרם באופן מיידי.

מה ניתן לעשות בכדי להימנע מעקיצות שכאלו? ובכן מנכ"ל אחת החברות הגדולות להשכרת רכב בארץ  מציע לבדוק את רישיון הרכב ולהשוותו לתעודת הזהות של מי שמתיימר למכור את כלי הרכב. לעיתים קרובות הנוכל מתחזה לאדם שהוסמך למכור את כלי הרכב בשמם של בעלי הרכב, חברת השכרת רכב או חברת הליסינג .

במקרים שכאלו עליכם להתעקש לראות את ייפוי הכוח ומכתב מהחברה. בידקו את החותמות וחתימה אשר מאשרים את מכירת כלי הרכב ואת זהות המוכר מטעמה.

בעת בדיקת רישיון הרכב, רצוי לשים לב לכך שתופענה שתי חותמות - האחת, לאישור התשלום בבנק, והשנייה לאישור הכשירות מטעם משרד התחבורה (כולל תאריך). רישיון שבו מופיעה רק החותמת של הבנק אינו תקף.

קורה שהמוכר משתמש ברישיון רכב ישן ולא רלוונטי, שהודפס לפני שהרכב נמכר לאדם אחר. לכן כדאי לשים לב לתאריך ההדפסה המופיע ברישיון הרכב ולדרוש מהמוכר להציג רישיון עם תאריך הדפסה עכשווי. לחלופין, ניתן לבדוק את הרישיון במשרד הרישוי.

השתדלו לקבוע פגישה עם מוכר המכונית בביתו או במקום עבודתו. גם התעקשותו האפשרית של המוכר על פגישת רעים לצרכי מסחר דווקא בביתכם או במקום ציבורי כלשהו צריכה להדליק נורת אזהרה קלה. כך שוב יהיה קשה לאתר את האדם האמור. בהמשך, צרו קשר עם שירות 144. זו אפשרות בהחלט נוחה לוודא כי הכתובת ומספר הטלפון שהוצגו בפניכם אכן תואמים למוכר.

מכירה של כלי רכב משועבדים היא תופעה מוכרת, לכן אין להעביר את הכסף למוכר ולבצע את העברת הבעלות על המכונית לפני שבודקים במשרד הרישוי כי היא אינה משועבדת. אם נותרו חודשים ספורים עד למועד חידוש הרישיון, ולא ראיתם רישיון עם תאריך הדפסה עכשווי, ייתכן שהרכב משועבד ואינכם יודעים זאת.

ולסיום טיפ קטן לשקט נפשי:

ניתן (ורצוי)לבדוק רכבים חשודים כגנובים ,ועתה ניתן לעשות זאת מכל טלפון סלולארי . כתבו הודעת SMS אשר מתחילה ב100 ואחריה מספר רכב: (1005820022) ואת ההודעה שילחו ל8080 תקבלו הודעה חוזרת של אם הרכב גנוב או לא.

 

 

 
רשימת המאמרים מלאה (השכרת רכב בחו"ל, ליסינג, השכרה, ביטוח רכב, הנעה בגז, ליסינג תפעולי)
 
תגובות
 
אודותינו  |  ליסינג תפעולי  |  ליסינג מימוני  |  מכרזי ליסינג  |  ליסינג לחברות  |  מבצעי ליסינג  |  מכרזים להשכרת רכב  |  מבצעי השכרת רכב  | 
צרו קשר  |  ביטוח רכב |  ביטוח רכב  |  ביטוח בריאות  |  כניסה לסוכנים
האתר הוקם ע"י חברת - לידר יזמות ושיווק באינטרנט
חברת לידר (הוטקאר), בית ברק, רחוב הרברט סמואל 37, חדרה טלפון: 077-5501133 פקס: 153-4-6323192 מייל leader@leaderltd.co.il